Menu
Your Cart

Hakkımızda

         …Mekanlar, kumaşlar, çamur dokunabildiğim ne varsa benden izler taşısın diye…

          2004 Yılında mekan tasarımları ile başladığım varolanı yeniden yorumlama yolculuğunda tasarımını yaptığım mekanların ruhunu yansıtan objeler   bulmakta zorlandığım sırada seramik sanatçısı Sara Aji’nin   atölyesinde çamurla tanıştım. İki yıl Aji'nin atölyesinde çamur şekillendirme ve sırlama   teknikleri çalışmalarına katıldım. 2005 yılında kendi atölyemi kurdum.Halen mekan tasarımlarıma ve biçimsel fonksiyonel seramik tasarımlarıma devam   etmekteyim.

          Gerek doku gerek dayanıklılık gerekse işlevselliği açısından çok zengin bir içeriğe sahip olan seramik hem günlük kullanım eşyası olarak hemde   sanatsal açıdan geçmişten günümüze kadar pek çok alanda önemli bir malzeme olarak yerini almıştır.

          Yaşadığım şehir İstanbul’dan ve İnsandan ilham almaktayım bu iki etkenin dinamik yapısını çamura aktarırken geleneksel yöntem olan torna ile   çağdaş ve minimal tasarımlar oluşturmaktayım.

         Hikayenin en heycanlı kısmı fırının her açılışı geri dönüşü olmayan ve yüzyıllar boyunca yaşayacak ürünlerin tarihte yolculuğunun başlamasına  şahit   olmaktır.